Ημερομηνία και ώρα

Όλες τις ημέρες
19825
20045

Την Τετάρτη 10 Απριλίου 2024 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ τάξης του γυμνασίου μας επισκέφθηκαν με τη συνοδεία δύο καθηγητριών το ΕΠΑΛ Φαρσάλων. Στόχος η ενημέρωσή τους σχετικά με τη Επαγγελματική Εκπαίδευση και τις προοπτικές της καθώς και η επίσκεψή τους στους χώρους του ΕΠΑΛ και ιδιαίτερα στα εργαστήρια των Τομέων. Στην αρχή, τους μαθητές και τις μαθήτριες καλωσόρισε εγκάρδια στο σχολείο η Διευθύντρια κ. Μαρία Κατιρτζή. Στη συνέχεια τα παιδιά ξεναγήθηκαν στους χώρους του σχολείου και ιδιαίτερα στα εργαστήρια όπου ενημερώθηκαν για τους τομείς και τις ειδικότητες που λειτουργούν από τους αντίστοιχους εκλεκτούς καθηγητές του κάθε Τομέα και Ειδικότητας ξεχωριστά. Ευχαριστούμε τους εκπαιδευτικούς του Επαγγελματικού Λυκείου Φαρσάλων και τη Διεύθυνσή του για την άρτια και κατατοπιστική ενημέρωση και περιήγηση και φυσικά για την άψογη φιλοξενία που μας παρείχαν.

Σύνδεση διαχειριστή

Ευύδριο - Λόφος, Φάρσαλα