Ημερομηνία και ώρα

411
1013
23872

Η Διεύθυνση του Γυμνασίου Μεγάλου Ευυδρίου , ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του σχολείου μας ευχαριστούν θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου, τον Αγροτικό Συνεταιρισμό Ενιπέα, το Δήμο Φαρσάλων και την Κοινότητα Μεγάλου Ευυδρίου, την επιχείρηση οικοδομικών υλικών Βωβούσας Αντώνιος και Υιός, την επιχείρηση του γεωπόνου κ. Μαργαριτόπουλου Νικόλαου καθώς και το ΕΠΑΛ Φαρσάλων για την παροχή φυτών, υλικών περίφραξης, γεωργικών εργαλείων και εξοπλισμού.

Η συνεισφορά αυτή είχε μεγάλη αξία, καθώς κατά το σχολικό έτος 2023-24 υλοποιήθηκε το πρόγραμμα σχολικών δραστηριοτήτων με τίτλο ‘Σχολική αυλή – Υπαίθριες Τάξεις’ με υπεύθυνους εκπαιδευτικούς την κ. Παπαποστόλου Χριστίνα, την κ. Γιαννακοπούλου Ιωάννα και τον αείμνηστο Καραγιάννη Γιώργο. Οι μαθητές δημιούργησαν κήπο με αρωματικά, φαρμακευτικά και καλλωπιστικά φυτά και έμαθαν για τον τρόπο καλλιέργειας καθώς και τα οφέλη των ειδών αυτών. Τέλος, το φυτικό υλικό, τα γεωργικά εργαλεία και ο εξοπλισμός αποτελούν πολύτιμη παρακαταθήκη για την συνέχιση αντίστοιχων δραστηριοτήτων τα επόμενα σχολικά έτη.

Σύνδεση διαχειριστή

Ευύδριο - Λόφος, Φάρσαλα